Komente
Intervista
Lajme
Botime
Arkivi

 

 

 

 

Kuvendi i Kosovės

Presidenti i Shqipėrisė

Kuvendi i Shqipėrisė

Qeveria e Shqipėrisė

 

KFOR

UNMIK

OSBE

UNDP

Zyra Amerikane

 

 

Shqipėria.com

Albanian.com

Kosovapress

KosovaLive

ATSH

Lajme.net

Dwelle

Europaelirė

VOA

BBC

TV Zėri i Kosovės

Epoka e Re

Koha Ditore

Koha Jonė

Shekulli

Korrieri

Gazeta Sot

Shkėmbi

HPrishtina

 

Mblidhet Kryesia e Kuvendit tė Kosovės. Iniciativa e rregullt e LPK-sė po jep efektet e para 

- Hydajet Hyseni dhe Oliver Ivanoviqi, fėrkime pėr Unionin Kosovė-Shqipėri (18 nėntor 2003)

Me rastin e zgjedhjeve presidenciale nė Serbi, tė kėtij shteti fqinj 

- Serbia e bllokuar nga vetvetja (17 nėntor 2003)

- Unioni Shqipėri-Kosovė, objektiv strategjik i tė gjithė shqiptarėve!

- LPK i dorėzon Kuvendit peticionin pėr krijimin e Unionit Shqipėri- Kosovė (7 nėntor 2003)

- 45928 qytetarė kanė nėnshkruar peticionin e organizuar nga Lėvizja Popullore e Kosovės drejtuar Kuvendit tė Kosovės me kėrkesė pėr fillimin e krijimit tė Unionit Shqipėri-Kosovė  (6 nėntor 2003)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

| kthehu |