Komente
Intervista
Lajme
Botime
Arkivi


Kërko në
  
www.google.com
Kërko në
  
www.lpk-kosova.com


 
 
 

 Kroacia do tė njohė pavarėsinė e Kosovės menjėherė pas SHBA-ve dhe vendeve kryesore tė BE-sė
/31.1.2008

 Pėrkujtohen dėshmorėt e kombit Zahir Pajaziti, Edmond Hoxha dhe Hakif Zejnullahu
/31.1.2008

 Thaēi: Institucionet janė duke pėrmbyllur amanetin e dėshmorėve
/31.1.2008

 Thaēi: Asnjė pengesė drejt pavarėsisė
/31.1.2008

 Sarkozi: Kosova ėshtė problem evropian qė duhet tė zgjidhet nga vetė evropianėt
/31.1.2008

 Arrestohet Albin Kurti, gjykimi kundėr tij me dyer tė mbyllura
/30.1.2008

 Kosova shpall pavarėsinė nė fundjavėn e parė pas 3 shkurtit
/30.1.2008

 Dhjetė vende tė BE do ta njohin Kosovėn nė ditėn kur ajo ta shpallė pavarėsinė...
/30.1.2008

 TMK ka bėrė dhe po bėnė punė tė shkėlqyeshme
/30.1.2008

 Berisha: Shqipėria e pėrgatitur pėr tė ndihmuar Kosovėn nė rast embargoje/
/29.1.2008

 Naimark: Koha pėr shpalljen e pavarėsisė ka ardhur qė moti
/29.1.2008

 De Marnak: Ushtria e Serbisė i di kufijtė e saj
/28.1.2008

 Harēenko: Shpallja e pavarėsisė sė Kosovės ēėshtje kohe, mesi i shkurtit apo marsi/
28.1.2008

 LPK kėrkon nga Kuvendi i Kosovės qė tė shpallė menjėherė pavarėsinė e plotė tė Kosovės
/26.1.2008

 Di Karlo: Zgjidhja e statusit tė Kosovės tė promovojė stabilitet nė rajon
/26.1.2008

 Presidenti Topi nderon kujtimin e komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes sė tij
/26.1.2008

 Shqipėria dhe Kosova do tė jenė shembull i bashkėpunimit
/26.1.2008

 Topi: Koha pėr marrjen e vendimeve ka ardhur..
/25.1.2008

 Topi: Pavarėsia e Kosovės ėshtė ēėshtje orėsh
/25.1.2008

 Di Karlo: Statusi i Kosovės duhet tė zgjidhet sa mė shpejtė...
/25.1.2008

 Thaēi-Shefer diskutuan pėr Kosovėn
/25.1.2008

 Presidenti Topi nderohet me titullin “Doctor Honoris Causa”
/25.1.2008

 Bashkėpunimi mes universiteteve shqiptare do tė jetė edhe mė i fuqishėm
/25.1.2008

 Thaēi pas takimit me Solanen: Shpallja e pavarėsisė - ēėshtje ditėsh
/24.1.2008

 Rehn: BE do tė ndihmojė Kosovėn pėr statusin...
/24.1.2008

 Kryeparlamentari Krasniqi merr mbėshtetjen e Bullgarisė, Greqisė dhe Malajzisė pėr Kosovėn
/24.1.2008

 Topi: Shqipėria vlerėson se zgjidhja e qartė dhe e shpejtė e statusit tė Kosovės ėshtė pavarėsia
/23.1.2008

 Topi: Kosova nuk mund tė mbetet peng i statusit tė papėrcaktuar...
/23.1.2008

 BDI dėnon ndėrhyrjet e dhunshme tė policisė nė vendbanimet shqiptare
/23.1.2008

 Kondoliza Rajs ka kėrkuar nga aleatėt evropianė qė tė mos tėrhiqen nga vendimet pėr pavarėsinė e Kosovės
/22.1.2008

 Rajs: Ka rreziqe nėse vazhdojmė tė presim pėr tė bėrė atė qė ėshtė e nevojshme...
/22.1.2008

 “La Republica”: Miliband ka propozuar shpalljen e pavarėsisė sė Kosovės mė 4 shkurt
/21.1.2008

 Berlini vlerėson se Kosova tani mė duhet tė marrė nė duart e veta fatin e saj
/18.1.2008

 Regjimi i ri i vizave tė Shkupit pėr shtetasit e Shqipėrisė nuk ėshtė rekomandim i BE-sė
/18.1.2008

 Thaēi: Jemi tė gatshėm pėr pavarėsi
/17.1.2008

 Kėshilli i Sigurimit diskuton pėr Kosovėn - ambasadorėve u drejtohet edhe kryeministri Thaēi
/16.1.2008

 Fried: Dilema e Serbisė ėshtė mes Evropės dhe izolimit, sepse Kosovėn ka kohė qė e ka humbur

/12.1.2008

 SHBA: Tash ėshtė koha pėr zgjidhjen e statusit pėrfundimtar tė Kosovės
/12.1.2008

 Zgjedhen institucionet e reja tė Kosovės - kryeparlamentar Jakup Krasniqi, president i Kosovės Fatmir Sejdiu, kryeministėr Hashim Thaēi
/8.1.2008

 Publikohen emrat e anėtarėve tė kabinetit Thaēi, votimi bėhet nesėr...
/8.1.2008

 Deputetėt e Kuvendit tė Kosovės sot dhanė betimin, kryetari zgjidhet tė mėrkurėn...
/4.1.2008

 Nesėr konstituohet Kuvendi i Kosovės
/3.1.2008

 
     
  LPK kėrkon nga Kuvendi i Kosovės qė tė shpallė menjėherė pavarėsinė e plotė tė Kosovės  
     
  Prishtinė, 26 janar 2008  
     
  Kryesia e Lėvizjes Popullore tė Kosovės nė mbledhjen e mbajtur sot, nėn drejtimin e kryetarit Emrush Xhemajli, ka analizuar situatėn politike para shpalljes sė pavarėsisė sė Kosovės.

LPK kėrkon nga Kuvendi i Kosovės qė tė shpallė menjėherė pavarėsinė e plotė tė Kosovės.

LPK kėrkon nga institucionet dhe populli i Kosovės qė tė jenė syēelė nė raport me veprimet e Serbisė ndaj Kosovės dhe territorit tė saj.

Vendimi pėr pavarėsinė e Kosovės tė merret nė tė njėjtėn kohė me vendimin pėr rolin e Misionit Civil tė BE-sė.

Lėnja e shpalljes sė pavarėsisė pas ardhjes sė Misionit tė BE-sė ėshtė kalkulim i disa burokratėve tė BE-sė, qė nuk funksion dhe e dėmton rėndė procesin paqėsor, u tha nė mbledhjen e Kryesisė sė LPK-sė.